Najnowsze wieści

Intencje Mszalne ze Swindon

Intencje Mszalne – 20 Lipiec 2014

Niedziela 20 lipiec 2014- XVI Niedziela zwykła 8:30 (DP) + Ignacy Stępień 4 r. śm., int od rodziny 10:00 (DP) + Tomasz Żwanik 18 r. śm. int. od Zenona i Ireny Żwanik 12:30 (HR) + Helena Swora 21 r. śm., int. od rodziny 19:00 (DP) + Helena i Ryszard Włodarski, int. od rodziny Jaroszów Poniedziałek…

Słowo Księdza Witolda

Słowo na niedzielę

Może warto dzisiaj zastanowić się-co MAM i na co MAM NADZIEJĘ? Czego strzegę, a na co czekam w życiu? Czy w ogóle jest coś takiego? A może już przestałem mieć nadzieję i wierzyć, że warto? Przecież nic się nie zmieni. Znowu wszystko będzie tak samo. Czy jest we mnie choć trochę miejsca dla Boga? Czy…

Wiadomości

Ogłoszenia Parafialne ze Swindon – 20 Lipiec 2014

W ubiegłą niedzielę rozpoczeliśmy w naszej parafii Peregrynację Różanca, który nasza parafia otrzymała z Jasnej Góry. Został on poświęcony w Roku Rodziny przez Ojca św. Jana Pawła II. Ojciec Św. powiedział zwracając się do rodzin: „ Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i za rodziny….Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje”. Niech te słowa św. Jana Pawła…

Intencje Mszalne ze Swindon

Intencje Mszalne – 13 Lipiec 2014

Niedziela 13 lipiec 2014- XV Niedziela zwykła 8:30(DP)- O zdrowie i opiekę Bożą i M.B. dla Renaty: Int. Anieli Pitura 10:00(DP)- śp. Zofia Nowicka zd. Borysewicz r.śm. Int. dzieci 12:30(HR)- 16 r. ślubu Piotra i Anety Kuzio 19:00(DP)- Poniedziałek 14 lipiec 2014- Dzień powszedni 9:00(HR)- W rocznicę ślubu Wtorek 15 lipiec 2014- Wsp. św. Bonawentury…

Słowo Księdza Witolda

Słowo

Bóg posłużył się słowem, aby przekazać życie i prawdę, aby pouczać i pocieszać. To rodzi pytanie: jak my używamy słowa? Święty Paweł daje chrześcijanom następującą złotą zasadę w związku ze słowami: „ Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym”. Dobre słowo jest słowem,…

Wiadomości

Ogłoszenia Parafialne ze Swindon – 13 Lipiec 2014

 Dwa tygodnie temu obchodziliśmy w naszej parafi niedzielę ku czci św. Jana Pawła II. Parafia otrzymała Różaniec Rodzinny z Jasnej Góry, który w roku rodziny poświęcony został przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W 1979 r. Papież opuszczając Irlandię powiedział: „ Aby każdy dom pozostał lub stał się na nowo domem codziennej modlitwy różańcowej.Taka wspaniała…

Intencje Mszalne ze Swindon

Intencje Mszalne – 06 Lipiec 2014

Niedziela 6 lipiec 2014 – XIV Niedziela zwykła 8:30 (DP)- śp. Józef i Maria Lewińskich 10:00(DP)- o Boże błog. i potrzebne łaski i opiekę MB dla małż i ich rodzin z kościoła domowego 12:30(HR)- Anna i Władysław Baliszewski o Boże błog. i zdrowie dla całej rodziny i przyjaciół 19:00(DP)- Poniedziałek 7 lipiec 2014 –  Dzień…

Słowo Księdza Witolda

Rozważanie na XIV niedzielę zwykłą

Przeciw miłości Bożej można grzeszyć w różny sposób. Obojętność zaniedbuje lub odrzuca miłość Bożą; nie uznaje jej inicjatywy i neguje jej moc. Niewdzięczność pomija lub odrzuca uznanie miłości Bożej, jak również odwzajemnienie się miłością na miłość. Oziębłość jest zwlekaniem lub niedbałością w odwzajemnieniu się za miłość Bożą; może zakładać odmowę poddania się poruszeniu miłości. Znużenie…

Nadchodzące wydarzenia